Serwis www.pwrze.com używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie

CO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ?

Nowa inwestycja w dawnym oddziale WSK w Ropczycach

16.08.2006

Gloria GmbH - największy w Europie producent przenośnych gaśnic, wchodzący w skład amerykańskiego koncernu United Technologies Corporation podjął decyzję o otwarciu nowej fabryki w Ropczycach, region podkarpacki i przeniesieniu całej produkcji z Niemiec, do nowej fabryki.


Fabryka zostanie wybudowana w ciągu najbliższych kilku miesięcy i będzie jednym z największych zakładów pracy w powiecie Ropczycko – Sędziszowskim.

Na wybór miejsca inwestycji znaczący wpływ miał gospodarczy i ludzki potencjał regionu, duże możliwości rozwoju, infrastruktura oraz otwarcie władz powiatu na nowe inicjatywy gospodarcze. Linia produkcyjna Glorii nie ulegnie zmianie. Tak samo jak w Niemczech, w Ropczycach produkowane będą przenośne gaśnice znajdujące zastosowanie w przemyśle, motoryzacji, jak również w warunkach biurowych i domowych. Gloria planuje utrzymanie produkcji na poziomie 2,5 miliona gaśnic rocznie. 60% z nich będzie kierowanych na rynek niemiecki, skandynawski, francuski i brytyjski.

 

W fabryce zatrudnionych zostanie około 250 osób. Stanowisko Dyrektora Zarządzającego nowej fabryki obejmie pracownik WSK - Szef Działu Logistyki - Marek Skalski.

„To duży zakład pracy tworzący perspektywy dla całego województwa podkarpackiego” – mówi Marek Skalski, dyrektor zarządzający Glorii w Polsce i dodaje, że pierwszy etap proces rekrutacji pracowników rozpocznie się we wrześniu. W kwietniu 2007 roku fabryka uzyska pełną zdolność produkcyjną.
Gloria GmbH to światowy lider w produkcji sprzętu gaśniczego.

 

Gloria została założona w 1945 roku w niemieckim Gütersloh przez Heinricha Schulte-Frankenfelda jako firma naprawcza. Już dwa lata później wyprodukowała swoją pierwszą gaśnicę. W 1952 roku Gloria przeniosła się do nowo wybudowanej fabryki w Wadersloh w Niemczech, co stało się impulsem do dynamicznego rozwoju firmy. W 1955 roku Gloria zaczyna eksportować swoje produkty poza Europę - do Południowej Afryki i Ameryki Łacińskiej. W 1960 roku liczba pracowników firmy przekracza 200 osób, w 1985 roku dochodzi do 600. Obecnie co roku z taśm produkcyjnych fabryki zjeżdża 2,5 mln gaśnic, które trafiają do ponad 100 krajów na całym świecie. Od 2005 roku Gloria znajduje się w strukturach jednego z największych na świecie koncernów – United Technologies Corporation (UTC), amerykańskiego producenta szerokiej gamy wyrobów i usług dla przemysłu lotniczego, energetycznego oraz budowlanego. Gloria jest częścią UTC Fire & Security.

powrót
Pratt & Whitney Rzeszów S.A. 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.                        Polityka Prywatności
CMS Realizacja: Ideo   Powered by: Edito