Serwis www.pwrze.com używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie

CO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ?

Silnik Geared Turbofan ™ wybrany jako napęd samolotów A321neo dla linii lotniczych Delta Air Lines

15.12.2017

14 grudnia 2017 r. Pratt & Whitney, Delta Air Lines ("Delta") i Airbus Group poinformowały o wyborze silnika Geared Turbofan ™ (GTF) jako napędu samolotów A321neo zamówionych przez linie lotnicze Delta. Zamówienie obejmuje 100 samolotów i 20-letnią umowę serwisową EngineWise ™. Przewiduje się, że dostawy samolotów rozpoczną się w pierwszym kwartale 2020 r.

"To właściwa transakcja we właściwym czasie dla naszych klientów, naszych pracowników i naszych akcjonariuszy" - powiedział dyrektor generalny Delta, Ed Bastian. "Delta, Airbus i Pratt & Whitney wykazują takie samo zaangażowanie w bezpieczeństwo, efektywność, innowacyjność i ciągłe udoskonalanie obsługi klienta. Zamówienie najnowocześniejszego A321neo z silnikami PurePower nowej generacji firmy Pratt & Whitney jest odzwierciedleniem naszego długoterminowego przywiązania do tych wartości dla ludzi Delty i wszystkich naszych interesariuszy".

 

"Nie moglibyśmy być bardziej dumni z naszych długotrwałych relacji z Deltą, która pochodzi z lat trzydziestych" - powiedział Robert Leduc, prezes Pratt & Whitney. "Prawie 90 lat minęło szybko, a silnik GTF zrewolucjonizował technologię lotniczą i zapewni firmie Delta sprawdzone osiągi i korzyści dla środowiska. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy napędzać i wspierać nową flotę samolotów A321neo Delta w przyszłości."

 

To zamówienie jest następstwem wyboru przez Deltę w kwietniu 2016 roku samolotu Bombardier C z napędem GTF. Zamówienie, składające się z 75 potwierdzonych samolotów z opcją na 50 dodatkowych i 15-letnią umową serwisową, było największym dotychczas zamówieniem firmy Bombardier z serii C. Delta dysponuje obecnie flotą ponad 350 samolotów napędzanych silnikami Pratt & Whitney, w tym silnikami JT8D, PW2000, PW4000 i V2500.

 

Od momentu rozpoczęcia eksploatacji na początku 2016 roku, silnik GTF dowiódł swojej obiecanej zdolności do zmniejszenia zużycia paliwa o 16 procent, obniżenia emisji o 50 procent w stosunku do normy regulacyjnej oraz obniżenia emisji hałasu o 75 procent.

powrót
Pratt & Whitney Rzeszów S.A. 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.                        Polityka Prywatności
CMS Realizacja: Ideo   Powered by: Edito