Serwis www.pwrze.com używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie

CO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ?

Pratt & Whitney Rzeszów obejmuje patronat nad jedną z klas w Zespole Szkół Mechanicznych

01.09.2016

1 września br., podczas uroczystego otwarcia nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej, podpisano porozumienie z Pratt & Whitney Rzeszów, dotyczące utworzenia klasy patronackiej. Klasa ta liczy 35 uczniów.

 

Objęcie patronatem uczniów drugiej klasy, kształcących się w zawodzie technik-mechanik o specjalności operator obrabiarek numerycznych, jest kolejnym elementem współpracy naszej firmy z Zespołem Szkół Mechanicznych, która trwa już wiele lat. W ramach tej współpracy PWR przekazywała szkole obrabiarki, narzędzia i elementy produkowanych przez siebie silników lotniczych, jako pomoce naukowe. Organizowała wizyty studyjne dla nauczycieli przedmiotu. Funkcjonujące przy ZST Centrum Kształcenia Praktycznego także powstawało przy współpracy z ówczesną WSK Rzeszów.

 

Warto także podkreślić, że podpisanie wrześniowego porozumienia jest kontynuacją wieloletnich działań w ramach programu CEKSO, mających na celu wspieranie kształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr dla przemysłu lotniczego. Nowością jest powrót do programu praktyk i staży, które pozwolą uczniom na zdobywanie praktycznego doświadczenia w realnym otoczeniu biznesowym.

 

Dodatkowo, w ramach wspólnych działań przeprowadzane będą szkolenia dla uczniów z zakresu funkcjonowania firmy branży lotniczej. Tematyka zajęć dotyczyć będzie nie tylko kwestii technicznych, organizacji produkcji, ale także zagadnień z zakresu kodeksu etycznego, poufności danych - kontroli eksportu, systemu jakościowego w przemyśle lotniczym oraz zasad BHP, czyli filarów firmy Pratt & Whitney Rzeszów.

 

Utworzenie klasy patronackiej, to ważny krok, w konsekwentnie realizowanych przez firmy lotnicze przedsięwzięciach mających na celu zapewnienie tej branży wysoko wykwalifikowanych kadr. Po zakończeniu inwestycji w infrastrukturę edukacyjną w 12 ośrodkach Podkarpacia, nadszedł czas na dalsze działania. Mamy za sobą pilotażowe studia podyplomowe dla nauczycieli przedmiotu zrealizowane na Politechnice Rzeszowskiej. Z naszych analiz wynika, że ważnym elementem przygotowania młodych ludzi do pracy w przemyśle jest umożliwienie im zdobycia doświadczenia podczas praktyk w obszarach produkcji a także bezpośredniego kontaktu ze specjalistami firm lotniczych. Podpisane z ZTS porozumienie to umożliwia - mówi Alicja Wycisk-Kaleta, dyrektor personalny PWR.

 

Podczas inauguracji nowego roku uczniowie z klasy patronackiej PWR otrzymali od firmy drobne upominki oraz zaproszenie na wycieczkę do zakładu. 

powrót
Pratt & Whitney Rzeszów S.A. 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.                        Polityka Prywatności
CMS Realizacja: Ideo   Powered by: Edito