Serwis www.pwrze.com używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie

CO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ?

Uroczyste przecięcie wstęgi. Od lewej: marszałek...

1. Od lewej: Władysław Ortyl, marszałek województwa;...

Goście w oczekiwaniu na rozpoczęcie uroczystości.

Centrum Badawczo - Rozwojowe oficjalnie otworzone

07.04.2016

6 kwietnia 2016 r. w Pratt & Whitney Rzeszów oficjalnie otwarto Centrum Badawczo – Rozwojowe. Wydarzenie to spotkało się z dużym zainteresowaniem w kraju i zagranicą. - To chyba najważniejszy dzień w mojej karierze zawodowej, dziś spełnia się moje marzenie. Centrum to jedno największych osiągnięć poprywatyzacyjnych firmy. Zmienia ono naszą firmę na dziesięciolecia i umacnia naszą pozycję czołowej firmy lotniczej w Europie Środkowej – mówił otwierając spotkanie na terenie PWR, prezes Marek Darecki. - Dzięki zaangażowaniu i uporowi w dążeniu do celu, budowę ukończyliśmy w terminie - podsumował.

W uroczystości uczestniczył Mateusz Morawiecki, wicepremier rządu RP i minister rozwoju, Adam Hamryszczak wiceminister w tym resorcie, przedstawiciele władz regionu z marszałkiem Podkarpacia Władysławem Ortylem, wojewodą Ewą Leniart i prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem. Pratt & Whitney reprezentował prezes Robert Leduc, a Pratt & Whitney Canada prezes John Saabas. Wśród ponad 300 zaproszonych gości znajdowali się biskup Rzeszowski Jan Wątroba, rektorzy i profesorowie wyższych uczelni w z całego kraju, przedstawiciele wojska, policji, Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu oraz szefowie firm z klastra Dolina Lotnicza, a także wykonawcy inwestycji oraz pracownicy firmy.

 Wicepremier Morawiecki wyraził zadowolenie ze współpracy między krajowym kapitałem, krajową myślą techniczną a zagraniczną. - Bez naszych partnerów z Kanady, bez naszych partnerów z Pratt&Whitney nie byłoby na pewno tego sukcesu – podkreślał premier. - Druga kwestia, to współpraca między Pratt & Whitney Rzeszów z małymi podmiotami.
John Saabas w swoim przemówieniu podkreślił, że „w tej chwili Rzeszów osiągnął jakość na poziomie światowym". - Mamy tutaj zakład, który produkuje podzespoły i części zgodnie z nowymi standardami. Dzięki temu centrum w tej chwili możemy rozwijać zarówno badania, jak i rozwój w zakresie budowy i montażu silników. Centrum Badawczo-Rozwojowe to projekt wybiegający w przyszłość. Potrzebni są nam wizjonerzy, którzy są w stanie przewidzieć, co się będzie działo w sektorze lotniczym w przyszłości.– mówił.

 

powrót
Pratt & Whitney Rzeszów S.A. 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.                        Polityka Prywatności
CMS Realizacja: Ideo   Powered by: Edito