Serwis www.pwrze.com używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie

CO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ?

Od lewej: Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec, Leszek...

UTC przekazało milion złotych Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”

01.12.2014

28 listopada 2014 r., w drugą rocznicę utworzenia działalności Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu "Dolina Lotnicza", Thomas Reynaert, prezes biura UTC w Europie, przekazał na ręce Adama Marcińca, członka zarządu fundacji, czek o wartości miliona złotych. Fundacja przeznaczy tę sumę na zakup niezbędnego sprzętu do Interaktywnego Centrum Edukacji Naukowo-Technicznej. Ośrodek otrzyma nazwę Centrum Łukasiewicza i będzie mieścił się w budynku, w którym mieściła się dawna stołówka Politechniki Rzeszowskiej. Dzięki środkom uda się go wyremontować i kupić ok. 50 demonstratorów praw fizyki.

 

Thomas Reynaert w czasie konferencji prasowej, która miała miejsce w Warszawie, powiedział, że powodem sfinansowania centrum są rosnące potrzeby przemysłu lotniczego pod względem pozyskiwania wysoko wykształconych pracowników, a także wspieranie społeczności na terenach, gdzie UTC działa w Polsce.

 

- Podjęta przez UTC decyzja o przeznaczeniu miliona złotych na rzecz Fundacji jest elementem konsekwentnie realizowanej od ponad 10 lat strategii Doliny Lotniczej - powiedział Marek Darecki, prezes WSK Rzeszów oraz Stowarzyszenia Dolina Lotnicza - Wśród kilku kluczowych kierunków działania stowarzyszenia znajduje się między innymi usprawnienie systemu edukacyjnego, tak aby był zdolny do kształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr zarówno na poziomie zawodowym, jak i inżynierskim - dodał. 

 

 

 

powrót
Pratt & Whitney Rzeszów S.A. 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.                        Polityka Prywatności
CMS Realizacja: Ideo   Powered by: Edito