Serwis www.pwrze.com używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie

CO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ?

Marek Darecki Honorowym Obywatelem Rzeszowa

04.10.2012

3 października 2012 r., podczas uroczystej sesji Rady Miasta w Filharmonii Podkarpackiej, Marek Darecki odebrał akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Rzeszowa. Wraz z prezesem WSK Rzeszów, tytuł odebrał także Adam Góral, prezes Asseco Poland.

 

- To ludzie, którzy poprzez swoją działalność i osiągnięcia przynoszą naszemu miastu zaszczyt, a mieszkańcom poczucie uzasadnionej dumy. Nadanie tytułu jest wyrazem uznania dla ich zasług i dokonań – czytamy w uzasadnieniu uchwały Rady Miasta.

 

- Ogromnie sobie cenię ten tytuł. Jest to dla mnie najpiękniejsze wyróżnienie, jakie do tej pory otrzymałem w moim życiu. Przyznała mi go Rada Miasta, w którym się urodziłem, z którym byłem i jestem tak mocno związany przez całe zawodowe życie i do którego oraz mieszkających w nim ludzi, mam wielki sentyment i szacunek.

Odbieram go jako osobisty zaszczyt, ale jednocześnie traktuję jako wielkie wyróżnienie dla mojego zakładu pracy - WSK „PZL – Rzeszów” S.A, która od 75 już lat jest niezwykłym elementem pejzażu Rzeszowa i tak ważnym miejscem dla jego mieszkańców. Cieszę się, że nadanie mi Honorowego Obywatelstwa zbiegło się z jubileuszem mojej firmy, którą budowali, zmieniali i rozwijali przez lata wspaniali ludzie. Dziesiątki tysięcy świetnych fachowców, którzy razem z WSK wywierali ogromny wpływ na otoczenie, w tym także na swoje miasto. Wierzę, że ten szczególny związek Rzeszowa i WSK będzie trwał nadal.

Mam prawo uważać, że u podstaw przyznania mi tego zaszczytnego wyróżnienia leży także inicjatywa powołania Doliny Lotniczej, którą wraz z grupą kilkunastu przedsiębiorców podjąłem 9 lat temu. Idea tego stowarzyszenia rozwinęła się głównie dzięki zespołowej pracy wszystkich obecnych jego 95 członków. Mam ogromną satysfakcję, że tak się stało i że tutaj znajduje się stolica tej naszej Doliny. Rzeszów to wspaniałe miasto i to wielki honor być jego Honorowym Obywatelem - skomentował Marek Darecki.

 

Marek Darecki i Adam Góral dołączyli do grona takich postaci jak m.in.: papież Jan Paweł II, Edward Rydz-Śmigły czy Adam Harasiewicz.

powrót
Pratt & Whitney Rzeszów S.A. 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.                        Polityka Prywatności
CMS Realizacja: Ideo   Powered by: Edito