Serwis www.pwrze.com używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie

CO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ?

Tomasz Wiernicki, dyrektor IT w WSK Rzeszów. Źródło:...

WSK Liderem Informatyki 2012

01.10.2012

27 września podczas Gali Lidera Informatyki nastąpił finał konkursu, organizowanego przez czasopismo Computerworld, którego WSK Rzeszów została laureatką. Tegoroczną galę otworzył premier Waldemar Pawlak. W uroczystości wzięli  także udział Dariusz Bogdan, podsekretarz stanu w resorcie gospodarki; Małgorzata Olszewska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 

Spośród blisko 100 zgłoszonych do konkursu firm i instytucji, do finału zostało zakwalifikowanych 19. Zwycięzców wybrano w siedmiu kategoriach: Bankowość i finanse, Handel i usługi, Małe i średnie przedsiębiorstwa, Opieka zdrowotna, Przemysł, Sektor publiczny i Sektor użyteczności publicznej. Jury konkursu, wybierając finalistów, brało pod uwagę ich dokonania w wykorzystaniu informatyki do podniesienia konkurencyjności firm i poprawy usług świadczonych przez instytucje. Celem konkursu jest bowiem promowanie tych podmiotów, które mądrze wykorzystują możliwości i rozwiązania ICT ku jak najlepszemu pożytkowi biznesowemu - podaje organizator.

 

W kategorii Przemysł Liderem Informatyki została WSK Rzeszów. Wygrana została uzasadniona następująco: Firma ta uruchomiła Component Repair Business, który wykonuje remonty silników lotniczych i ich podzespołów, co pozwoliło firmie wejść na międzynarodowy rynek. Dzięki temu liczba zleceń remontowych wzrosła o 400%. W zakładach wprowadzono także elektroniczne zarządzanie dokumentacją technologiczną, rozszerzające funkcjonalność systemu ERP SAP. Dzięki temu udało się zmniejszyć liczbę tzw. umknięć jakościowych o 10%, a średni czas opracowania nowej technologii skrócił się o 6%. Rzeszowska firma stworzyła także powiązany z SAP HR mechanizm rozliczania projektów, dofinansowywanych lub refundowanych ze środków Unii Europejskiej i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 


 

powrót
Pratt & Whitney Rzeszów S.A. 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.                        Polityka Prywatności
CMS Realizacja: Ideo   Powered by: Edito