Serwis www.pwrze.com używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie

CO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ?

Marek Darecki Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa

29.08.2012

28 sierpnia Rada Miasta Rzeszowa przyznała Markowi Dareckiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa.

Uroczystość wręczenia tytułu odbędzie się 3 października w Filharmonii Rzeszowskiej.
 

Miano Honorowego Obywatela Miasta przyznawane jest osobie, która przez swoją działalność przyczyniła się do rozwoju ośrodków miejskich. Prezes Marek Darecki dołączy do grona takich postaci jak m.in.: papież Jan Paweł II, Edward Rydz-Śmigły czy Adam Harasiewicz.

 

- Ogromnie sobie cenię ten tytuł. Jest to dla mnie najpiękniejsze wyróżnienie, jakie do tej pory otrzymałem w moim życiu. Przyznała mi go Rada Miasta, w którym się urodziłem, z którym byłem i jestem tak mocno związany przez całe zawodowe życie i do którego oraz mieszkających w nim ludzi, mam wielki sentyment i szacunek.

Odbieram go jako osobisty zaszczyt, ale jednocześnie traktuję jako wielkie wyróżnienie dla mojego zakładu pracy - WSK „PZL – Rzeszów” S.A, która od 75 już lat jest niezwykłym elementem pejzażu Rzeszowa i tak ważnym miejscem dla jego mieszkańców. Cieszę się, że nadanie mi Honorowego Obywatelstwa zbiegło się z jubileuszem mojej firmy, którą budowali, zmieniali i rozwijali przez lata wspaniali ludzie. Dziesiątki tysięcy świetnych fachowców, którzy razem z WSK wywierali ogromny wpływ na otoczenie, w tym także na swoje miasto. Wierzę, że ten szczególny związek Rzeszowa i WSK będzie trwał nadal.

Mam prawo uważać, że u podstaw przyznania mi tego zaszczytnego wyróżnienia leży także inicjatywa powołania Doliny Lotniczej, którą wraz z grupą kilkunastu przedsiębiorców podjąłem 9 lat temu. Idea tego stowarzyszenia rozwinęła się głównie dzięki zespołowej pracy wszystkich obecnych jego 95 członków. Mam ogromną satysfakcję, że tak się stało i że tutaj znajduje się stolica tej naszej Doliny. Rzeszów to wspaniałe miasto i to wielki honor być jego Honorowym Obywatelem - skomentował Marek Darecki.

powrót
Pratt & Whitney Rzeszów S.A. 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone.                        Polityka Prywatności
CMS Realizacja: Ideo   Powered by: Edito